Shelter klimatizace je speciální chladící zařízení určené pro chlazení kontejnerů, technologických přístřešků, rozvodných skříní, rozvaděčů a podobných objektů. Mezi aplikace, pro které je shelter klimatizace určená patří různé IT aplikace, chlazení zařízení mobilních operátorů, telekomunikační aplikace, zázemí pro radarové systémy, PLC automaty, chlazení armádních aplikací nebo zdravotnických zařízení.

Shelter klimatizace vyniká svojí spolehlivostí, kompaktností a širokou škálou funkcní pro zálohování (48V backup UPS) při výpadku hlavního napájení nebo funkcí pro vzdálený monitoring (HTTP, SNMPv2, analogové kontakty, aj.).

Shelter klimatizace je uzpůsobená pro celoroční provoz 24/7/365. Z tohoto důvodu je shelter klimatizace vybavená hermeticky uzavřeným chladícím okruhem, proto většinou nespadá do revizní povinnosti. Dále je do shelter klimatizace zabudován freecooling, který významně spoří celkové náklady na klimatizování zařízení v průběhu celého roku. Pro tuhé zimy je do shelter klimatizace také vestavěno elektrické topení, které se využívá pro přitápění a udržování teplot nad rosným bodem a nadnulových teplot a také se elektrické topení využívá pro studené starty vestavěných technologií a temperování.

Shelter klimatizace dále vyniká možností mechanického chlazení kompresorem v rozsahu - 40 °C až do + 55 °C. Uživatel si může vybrat ze 3 režimů chlazení pouze freecooling, pouze mechanické chlazení kompresorem nebo smíšený režim chlazení, který je nejúspornější.

Vestavěná elektronika s odzkoušenými algoritmy se stará o přesné udžování teploty v interiéru (nejčastěji pro elektroniku 25 °C - 30 °C) s hysterzí +- 0,2 °C a také o efektivní využívání freecoolingu, kterým je možné chladit téměř až 80% času.

Naše společnost dodává shelter klimatizaci Stulz a RC Group, které vynikají svojí životností a servisními středisky a zastoupením po celém světě.

Zajímá Vás podobné řešení?